1.3 C
Prienai
2024 / 04 / 20

Artėjantis pavasaris keičia ir maisto racioną: daugiau daržovių ir jų įvairovės paieška

Ar jau skaitėte?

Nors už lango akis dar džiugina žiemiški vaizdai – prasidėjęs paskutinis žiemos mėnuo sufleruoja, kad netrukus sulauksime pavasario, o jam artėjant po truputį pradedame rūpintis ir išvaizda, ir sveikata: imame atidžiau stebėti savo maisto racioną. Pavasaris daugeliui asocijuojasi su šviežumu, o ši tendencija atsispindi ir mūsų lėkštėse: žieminį maisto racioną pradedame keisti mitybą praturtindami šviežiomis daržovėmis, vaisiais, dažniau gaminame įvairiausias salotas ar renkamės lengvus garnyrus.

- Reklama -

Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, pastebi, kad besikeičiantys kasdieniai mitybos įpročiai, didesnis dėmesys sveikai gyvensenai augina vaisių ir daržovių paklausą – būtent šie produktai yra vieni iš populiariausių kasdieniame pirkėjų krepšelyje.

Kietaviškių šiltnamiai

„Artėjant pavasariui pastebime, kad auga sveikų produktų poreikis. Pirkėjai ima ieškoti būdų, kaip į organizmą susigrąžinti tas medžiagas, kurias galbūt prarado šaltojo sezono metu. Paskutinį žiemos mėnesį populiariausios išlieka sezoninės, lietuviškos daržovės: bulvės, morkos, kopūstai, tačiau pirkėjai artėjant pavasariui pradeda dairyti ir šviežios lietuviškos produkcijos, pavyzdžiui, agurkų ir pomidorų, kurie jau kovo mėnesį pasiekia prekybos tinklus“, – sako V. Budrienė.

Komunikacijos vadovė teigia, kad ši tendencija susijusi su pasikeitusiais mitybos įpročiais. Būtent dėl šios priežasties prekybos tinklas savo pirkėjams jau nuo pat kovo pradžios pradeda siūlyti šviežio derliaus produktus: Lietuvoje užaugintus pomidorus, agurkus bei salotas.

Ieško įvairovės

Įvairiausių rūšių daržoves prekybos tinklams tiekiančios įmonės UAB „Kietaviškių gausa“ direktorius Mindaugas Pupienis pasakoja, kad bėgant dešimtmečiams pakito ne tik žmonių maitinimosi tendencijos. Jis pokyčius pastebi ir vartotojų produktų pasirinkime: dabar žmonės labiau perka juoduosius, geltonus, oranžinius pomidorus, ieško įvairovės.

- Reklama -

„Prieš kelis dešimtmečius apie 85 proc. parduodamų pomidorų buvo tik apvalūs ir tik raudoni, o dabar juos renkasi įvairiausius: slyvinius, vyšninius, visokių spalvų ir formų“, – pasakoja įmonės direktorius ir pabrėžia, kad tokiems pokyčiams įtakos tikriausiai turėjo net ir socialiniai tinklai, juose talpinamos maisto nuotraukos.

„Kai kiekvienas gali paskleisti žinutę ir parodyti tai, ką jis valgo, žmonės pradeda ieškoti įvairovės, gamindami maistą eksperimentuoja ir ruošią jį ne tik skanų, bet ir fotogenišką“, – teigia M. Pupienis.

Auginamos dviem būdais

Įmonės direktorius pasakoja, kad daržovės šiltnamiuose auginamos dviem būdais: po natūraliu apšvietimu ir naudojant šviesos technologijas.

„Vienas auginimo būdas yra tradicinis – kai daržovės sodinamos vėlyvą žiemą, o ankstyvą pavasarį jau tikimasi derliaus. Kad augimo procesai vyktų, tereikia šilumos ir natūralios saulės šviesos, tad šiuo atveju viskas priklauso nuo gamtos. Daržoves auginant pasitelkus šviesos technologijas – palankios sąlygos augti daržovėms sukuriamos dirbtinai“, – teigia jis.

M. Pupienis pasakoja, kad norint namuose ilgesnį laiką išlaikyti kokybiškas daržoves, joms reikalingos skirtingos laikymo sąlygos. Pavyzdžiui, agurkus ir salotas geriau yra laikyti šaldytuve. O pomidorus – kambario temperatūroje: „Nuskynus pomidorą jame vyksta dar iki 100 cheminių reakcijų, kambario temperatūroje laikomas pomidoras toliau noksta ir sirpsta. Šaltoje aplinkoje tie procesai nutrūksta ir jis užsikonservuoja esamoje būsenoje.“

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Horoskopai kovo 10 dieniai

AVINASVisus sprendimus priimkite tik pirmiausia pasitarę su šeima. Nestokite į išdidžią vienišo atsiskyrėlio pozą. Turite stengtis nieko neįskaudinti. Pareiga šaukia, malonumus teks kol kas...

Šįvakar šis vaisius atsidurs ant milijonų stalų visame pasaulyje – kuo ypatingas granatas?

Šįvakar milijonai visame pasaulyje sės prie šventinio stalo: rugsėjo 15-osios vakarą šiais metais prasideda viena svarbiausių žydų švenčių – Naujieji metai, arba Roš ha-Šana....

Horoskopai vasario 16 dienai

AVINASDėmesio! Tai, ko jūs ilgą laiką siekėte, gali labai greitai sužlugti, jei manote, kad galite reikalauti daugiau, nei jums priklauso. Sapnų reikšmės JAUTISPažvelkite į savo ketinimus...

Vitaminų šaltinis – agrastai: naudokite juos ne tik uogienėms

Šviežio derliaus agrastai – jau pasirodė parduotuvių lentynose. Šios gėrybės – nuo seno lietuvių vertinamos, tačiau pastaruoju metu kiek primirštos. O veltui. Šios sodo...

Juos privaloma valgyti žiemą: kaip gerųjų bakterijų gauti iš maisto?

0
Žiemą lydi šaltukas, sniegas ir mažiau saulės šviesos, o tokiomis sąlygomis keičiasi mūsų organizmo poreikiai. Vienas iš svarbių elementų, kuriuo šaltuoju metų laiku daugelis turėtų rūpintis, yra žarnyno gerosios bakterijos. Pasak gydytojos dietologės dr....

ORAI: Dieną krituliai: sniegas, šlapdriba pereinanti į lietų

Pirmadienio naktį krituliai, vyraus sniegas. Kai kur lijundra, pustys. Vėjas pietryčių, 6–11 m/s. Temperatūra 0–5 laipsniai šalčio. Dieną krituliai: sniegas, šlapdriba, pietvakarių Lietuvoje pereinantys į lietų. Vietomis lijundra, pustys, vakare kai kur rūkas. Vėjas...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS