11.8 C
Prienai
2024 / 09 / 20

5 minutės darbo ir tik 2 pigūs ingredientai: „Iki“ atskleidė geriausią būdą, kaip iškepti populiariausią žuvį Lietuvoje

Ar jau skaitėte?

Išskirtiniu skoniu pasižyminti lašiša yra žuvis, kurią lietuviai valgo vis dažniau – jos patiekalai garuoja ne tik restoranuose, bet ir namuose. Iš tiesų ji jau tapusi pačiu mėgstamiausiu produktu žuvies skyriuje, atskleidžia Gintarė Kitovė, „Iki“ komunikacijos atstovė. Ir nors skonis, nauda organizmui bei nuolat skelbiamos akcijos lašišai lemia, kad ji jau tapusi įprasta meniu dalimi daugeliui lietuvių, ne visada pavyksta šią žuvį tobulai. „Iki“ pataria jau dabar išbandyti lašišos kepimą druskos plutoje – ji kaskart bus aromatinga, sultinga ir ypač skani. 

- Reklama -

Idealios mitybos atveju žuvis mūsų lėkštėse turėtų atsirasti maždaug 2-3 kartus per savaitę. Ar lietuviai šios rekomendacijos paiso? Galima pasidžiaugti, kad situacija palaipsniui gerėja, sako G. Kitovė.

Lašiša.

„Žuvies pardavimai nuosekliai auga, ir šie metai tik patvirtina taisyklę. Per pirmus septynis mėnesius šviežios žuvies lietuviai nupirko dešimtadaliu daugiau. Labai populiarūs yra karpiai, upėtakiai, šamai, tačiau karalienės karūna jau ne vienerius metus iš eilės tenka lašišai. Specialistai giria jos poveikį organizmui, vaikams patinka, kad joje beveik nėra kaulų, o net paprasčiausiai paruošta sukuria gurmanišką patiekalą. Lašiša puikiai tinka ne tik kasdieniams lengviems pietums, bet ir romantiškai vakarienei ar draugų šventei. Juolab, kad sumaniai apsiperkant net ir išlaidauti nereikės – savaitgalį pasinaudoję akcija lašišai, skanų patiekalą paruošite sutaupydami ir laiko, ir pinigų“, – sako G. Kitovė. 

Lašiša vertinama ne tik dėl to, kad iš jos lengva paruošti gardžių patiekalų, bet ir dėl daugybės sveikatai naudingų medžiagų, įskaitant:

  • Omega-3 riebalų rūgštis. Lašiša yra puikus omega-3 riebalų rūgščių, kurios naudingos širdies, smegenų ir akių sveikatai, šaltinis.
  • Baltymus. Aukštos kokybės baltymai yra būtini organizmo audinių statybai ir atstatymui.
  • Vitaminus ir mineralus. Šioje žuvyje yra B grupės vitaminų (pvz., B12, niacino, B6), vitamino D ir mineralų, tokių kaip selenas, magnis ir jodas.
  • Antioksidantus. Lašišos mėsoje yra antioksidacinių savybių turinčių medžiagų, padedančių kovoti su laisvaisiais radikalais ir apsaugoti ląsteles nuo pažeidimų.

Tad beliks tik skaniai lašišą paruošti, kad džiaugtųsi tiek skonio receptoriai, tiek organizmas, tiek ir piniginė. Ypač pravers receptas, kuris leis žuvį iškepti su minimaliomis pastangomis. Skyrus 5 minutes paruošimui, lašišos net nereikės prižiūrėti ir stovėti prie viryklės ar kepsninės.

Kodėl verta kepti lašišą druskoje

Lašiša – riebi, skani, sultinga žuvis, tačiau kartais kepant ji linkusi išsausėti. Nuo to apsidrausti galima įvyniojant žuvį į foliją ar kepimo popierių. Tačiau galima panaudoti ir paprasčiausią druską.

- Reklama -

Ne be reikalo lašišą, užklotą sodriu druskos sluoksniu, kepa ir žymiausi pasaulio šefai. Toks metodas turi daug privalumų – jis nereikalauja daug darbo, reikia vos kelių paprasčiausių ingredientų, o žuvis būna sultinga ir neriebi. Pasak „Iki“ kulinarijos technologų, taip kepama lašiša neišsausėja, kaip kartais nutinka ruošiant kitais būdais, ir jai paruošti net nereikės jokių riebalų. 

„Šiame recepte druska tampa natūraliu barjeru, kuris lašišoje sulaikys drėgmę, skonį, aromatą. Tikrai nereikia baimintis, kad žuvis bus per sūri. Iš pradžių druskos mišinys bus drėgnas, o kepant išdžius, todėl druska pluta neįsigers į pačią mėsą“, – pažymi „Iki“ maisto gamybos žinovė.

Lašiša patraukli ir tuo, kad šios žuvies mėsa pati savaime yra skani, todėl nereikia daug priedų, kurie pabrėžtų natūralų skonį ir aromatą. Šiam receptui visiškai pakanka tik druskos, tačiau lašišą galima paskaninti ir šviežiais žalumynais, pavyzdžiui, krapais, petražolėmis, ir keliomis šviežios citrinos riekelėmis. Toks patiekalas bus gaivus, vasariškas ir atrodys įspūdingai.

Druskoje kepta lašiša su šviežiomis žolelėmis

Porcijos: 4

Gaminimo laikas: apie 50 min. (5 min. ruošti ir apie 40-60 min. kepti)

Reikės: 1 šviežios skrostos lašišos su galva ir uodega, 2 kg druskos, pipirų. Taip pat papildomai, jeigu norite: šviežių krapų, šviežių petražolių, rozmarinų, 1 citrinos, 1 česnako skiltelės. 

Gaminame:

  1. Įkaitinkite orkaitę arba kepsninę iki 200 °C temperatūros. Paruoškite pakankamai didelį kepimo indą, kad jame tilptų žuvis ir nesiliestų prie šonų. 
  2. Žuvį iš vidaus ir išorės patrinkite pipirais. Jei norite, į jos pilvą pridėkite šviežių žalumynų, citrinos skiltelių, česnako, nors žuvis bus skani ir be šių priedų. 
  3. Kepimo indo dugną išklokite maždaug 1,5 cm druskos sluoksniu. Ant jo padėkite žuvį ir ją visą gausiai užklokite druska, kad nesimatytų nė trupučio odos. Druską lengvai apipurkškite vandeniu. Arba, kad druska būtų lengviau užkloti žuvį, ją iš pradžių sumaišykite su šiek tiek vandens, kad gautumėte į drėgną smėlį panašų mišinį ir juo aplipdykite žuvį.
  4. Kepkite apie 40-60 minučių, priklausomai nuo žuvies dydžio. Leiskite pravėsti, tuomet įpjaukite druskos plutą ir nuimkite nuo žuvies, taip pat nulupkite odą. Skanu taip iškeptą lašišą valgyti tiek karštą, tiek šaltą.

Gintarė Kitovė
„Iki“ komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Kovo 31 d. žymesnių kritulių nenumatoma. Aukščiausia temperatūra dieną 2–6 laipsniai šilumos

Likusią šios savaitės dalį vyraus sausi, bet labai vėsūs orai. Kovo 31 d. žymesnių kritulių nenumatoma. Aukščiausia temperatūra dieną 2–6 laipsniai šilumos. Balandžio 1 d. kritulių...

Horoskopai liepos 19 dienai

AVINASPradedate naują savaitę turėdamas pernelyg daug darbų ir pernelyg mažai laiko jiems atlikti. Išskirkite prioritetus ir optimizuokite dienotvarkę. Stenkitės neprievartauti savęs. Jei darbas neteikia...

Didėjant anticikono įtakai, kritulių sumažės, tačiau pūs smarkokas vėjas

Šiandien vietomis numatomi trumpi krituliai. Rytą laikysis plikledis. Vėjas šiaurės vakarų, 8–13 m/s. Aukščiausia temperatūra 1–6 laipsniai šilumos. Kovo 23-os naktį daug kur trumpi krituliai,...

Kurjere beveik pusantrų metų dirbanti Laura: šį darbą gali dirbti ir vyrai, ir moterys

Kiekvieną dieną Lietuvos miestuose kursuoja šimtai kurjerių, pristatančių gyventojų užsakytas siuntas, o lapkričio 18 -ąją kurjeriai švenčia kurjerių dieną. Tai tradicija, kurios tikslas pagerbti...

Bakterijos – nebūtinai blogosios: šiltuoju sezonu jos padės puoselėti sveikatą ir grožį

0
Šiandien žodis „bakterijos“ neretai kelia tik neigiamas asociacijas – siejame jas su ligomis, nusilpusiu imunitetu ir kitomis sveikatai žalingomis blogybėmis. Tačiau ne visos bakterijos yra žalingos – gerųjų bakterijų mūsų organizmams dažnai trūksta, ypač...

Astrologinė prognozė kitai savaitei, vasario 26–kovo 3 dienoms

0
AVINAS Savaitės pradžioje jūsų ir aplinkinių nuomonės daug kur nesutaps. Nelengva bus suprasti, kas geriau, ir teisingai pasirinkti. Jokiais greitais, dosniais pažadais tikėti neverta, nes daug kas pervertins savo galimybes. Neskubėkite ir patys dalinti pažadų....

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS