23.5 C
Prienai
2024 / 05 / 04

Piniginę perkeliame į telefoną: kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Ar jau skaitėte?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“.

- Reklama -


„Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio skaitytuvo – susimokėsite“, – paaiškina „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

„Android“: atsiskaitykite su „Google Pay“

Saugiems mokėjimams parduotuvėse, restoranuose, viešajame transporte ar internete galite naudoti su „Google“ paskyra susietą programėlę „Google Pay“ („Android“). Tiesa, tam, kad galėtumėte atsiskaityti telefonu, jis turi turėti ir jame turi būti aktyvuota artimojo lauko ryšio (angl. Near Field Communication, NFC) funkcija.

„Pirmiausia atsisiųskite ir telefone atverkite programėlę „Google Pay“. Pasirinkite „Pradėti“ ir sekdami instrukcijas, sukonfigūruokite „Google Pay“ paskyrą. Tuomet spustelėkite „Pridėti kortelę“ ir „Kredito ar debeto kortelė“. Telefono kamera užfiksuokite ant kortelės duomenis ar įveskite ranka“, – nurodo M. Vrubliauskas.

Jums gali reikėti patvirtinti pridėtą kortelę. Dažniausiai – įvesti SMS žinute gautą kodą ar atverti mobiliąją banko programėlę. Norėdami naudoti pridėtą kortelę atsiskaitymams parduotuvėje, spustelėkite „Mokėjimo metodas“ ir „Numatytasis mokėjimas parduotuvėje“.

Atsiskaityti už prekes ar paslaugas naudojant „Google Pay“ galima ir neseniai pasirodžiusiais „Samsung Watch4“ ir kitais „Wear OS“ operacinę sistemą turinčiais išmaniaisiais laikrodžiais.

- Reklama -

„iPhone“: korteles laikykite „Wallet“ programėlėje

Kad galėtumėte saugiems atsiskaitymams naudoti „Apple Pay“, savo debeto, kredito korteles įtraukite į programėlę „Wallet“ („iOS“).

„Norėdami įtraukti debeto, kredito ar išankstinio mokėjimo korteles į „Wallet“, atverkite programėlę, spustelėkite pliuso ženklą ir pasirinkite savo banką. Tuomet telefono ekrane atsiras kortelės kontūrai. „Patalpinkite“ kortelę juose arba įveskite duomenis patys“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.



Jei turite „iPhone“ su „Face ID“, norėdami atsiskaityti, dukart spustelėkite šoninį mygtuką ir pažvelkite į telefoną ar įveskite savo slaptažodį. Tuomet priglauskite mobilųjį prie bekontakčio skaitytuvo. Kitu atveju, užuot pažvelgę į telefoną, padėkite pirštą ant „Touch ID“.

Vrubliauskas priduria, kad atsiskaityti už prekes ar paslaugas naudojant „Apple Pay“ galima ir išmaniaisiais laikrodžiais „Apple Watch“.

Pridėkite korteles prie naršyklės

Jei kiekvienąkart nusprendę kažką įsigyti internetu, nenorite ieškoti savo piniginės su visomis banko kortelėmis, galite pridėti jos duomenis prie naršyklės „Chrome“ ar „Safari“. Taip mokėjimo forma bus užpildyta automatiškai. Nors tai labai patogu ir greita, būkite atsargūs ir nedarykite to prisijungę prie viešo kompiuterio.

Jei naudositės šia funkcija, ekspertas taip pat rekomenduoja slaptažodžiu apsaugoti ir savo kompiuterį.

„Norėdami pridėti kortelės duomenis naršyklėje „Chrome“, ekrano viršuje, dešinėje, spustelėkite tris taškelius ir atverkite nustatymus. Ekrano kairėje pasirinkite „Automatinis pildymas“ ir „Mokėjimų metodai“. Aktyvuokite „Išsaugoti ir užpildyti mokėjimų metodus“ ir pridėkite savo debeto, kredito ar išankstinio mokėjimo kortelės duomenis“, – nurodo M. Vrubliauskas.

Jei naudojatės naršykle „Safari“, šis procesas daug paprastesnis. Tiesiog atverkite jos nustatymus, pasirinkite „Preferences“ (liet. nuostatos), „AutoFill“ (liet. automatinis pildymas) ir pridėkite savo kortelės duomenis.

TOP naujienos

Didžiausi vasaros mitai: ar telefonas iš tiesų pritraukia žaibą?

Vasaros audros su žaibais – įspūdingas reginys, tačiau visi žinome, kad žaibai gali būti itin pavojingi. Visgi internete sklando daug mitų apie tai, kaip...

Į namus įsiveržę ir senolę apiplėšę šiauliečiai nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose paskelbtas nuosprendis dviem šiauliečiams, kurie įsiveržė į senolės namus ir pagrobė turto už 1 500 eurų. Teismas už plėšimą...

Pabodo įprastas karbonadas? Vos su vienu nauju priedu jis bus toks traškus, kad neatsispirs niekas

Minkštutėlis viduje, o iš išorės maloniai traškus – toks karbonadas yra siekiamybė ne vienam. Šis sotus patiekalas yra pigios ir greitai paruošiamos vakarienės klasika,...

„Iki“ pataria: ko niekada nereikėtų daryti ruošiant avižinę košę – taip ji praranda vertingiausias savo savybes

Avižinė košė – ryto klasika, ypač siejama su vėsiuoju metų laiku. Rudenėjant žmonės ruošia sotesnius patiekalus, tad išauga visų kruopų, tarp jų ir avižinių...

Per Skandinaviją slenkantis ciklonas į Lietuvą atplukdys gaivesnius, bet vėjuotus orus

0
Per Skandinaviją slenkantis ciklonas į Lietuvą atplukdys gaivesnius, bet vėjuotus orus. Šiandien bus debesuota su pragiedruliais. Vietomis trumpas lietus. Kai kur perkūnija. Vėjas pietvakarių, 8–13 m/s, daug kur, daugiausia šiaurės vakarinėje šalies pusėje, gūsiai 15–20...

10 antistresinių vietų Žemaitijoje: atsipalaiduoti vykstama prie Platelių ir į Telšių rajoną

0
Kuriuose Žemaitijos kampeliuose galima geriausiai pailsėti nuo kasdienių rūpesčių bei streso? Edukacinio projekto „BTA Be streso“ inicijuotoje internetinėje apklausoje tam labiausiai tinkančių vietų gausa išsiskyrė Telšių rajonas, tačiau pirmoji vieta atiteko Platelių ežerui. Antroje...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS